Permanentní make-up: přirozená krása bez námahy

Permanentní make-up vám ušetří čas při každodenním líčení a zároveň vám dodá pocit upravenosti hned po probuzení.

Dnešní techniky umožňují jemně korigovat drobné nedokonalosti, které běžně maskujeme líčením. Naším cílem je vás provést všemi možnostmi a pomoci vám zvolit tu nejvhodnější variantu.

PMU – Pudrové obočí
Moderní technika tetování, která vytváří přirozeně stínovaný vzhled obočí. Jemné přechody intenzity barvy působí velmi přirozeně a dodávají obličeji harmonii a upravený výraz.

PMU – Oční linky
Permanentní linky zvýrazní tvar očí, opticky zahustí řasy a přirozeně podtrhnou váš pohled. Pro světlé řasy působí jako jemná linka bez nutnosti řasenky, u tmavých řas umocní efekt hloubky a plnosti.

PMU – Rty
Permanentní make-up rtů vykouzlí svěží, plný vzhled v přirozených tónech. Výsledkem jsou rty, které vypadají jako právě nalíčené – jemně lesklé, růžovo-broskvové, s perfektní konturou. A to 24 hodin denně.

Využijte naší speciální nabídky a získejte permanentní make-up za akční cenu 2.300 Kč.

Důležité informace před zákrokem permanentního make-upu:

Abychom zajistili vaši bezpečnost a maximální spokojenost, je důležité mít na paměti následující kontraindikace:

  1. Alergie na anestetika – Pokud máte alergii na lokální anestetika, je nutné to sdělit před procedurou.

  2. Těhotenství nebo kojení – V období těhotenství a kojení se permanentní make-up nedoporučuje.

  3. Snížená imunita nebo nachlazení – V případě oslabené imunity nebo nachlazení je doporučeno zákrok odložit.

  4. Diabetes – Osoby trpící diabetem by měly konzultovat zákrok se svým lékařem.

  5. Lékařsky potvrzená snížená či zvýšená srážlivost krve – Pokud užíváte léky na ředění krve, zákrok je kontraindikován.

  6. Velmi citlivé a slzící oči – Při výrazné citlivosti očí se doporučuje vynechat permanentní make-up očních linek.

  7. Jiná závažná onemocnění – V případě jakéhokoli závažného onemocnění je nutné zákrok konzultovat s lékařem.

  8. Psychická porucha – V případě závažných psychických poruch je potřeba zvážit vhodnost tohoto zákroku.

  9. Náchylnost ke keloidním jizvám – Pokud máte tendenci k tvorbě keloidních jizev, je lepší se tomuto zákroku vyhnout.

  10. Období menstruace – V době menstruace může být zvýšená citlivost a šance na krvácení, doporučujeme provést zákrok ve střední části cyklu, kdy je práh bolesti nižší.

  11. Botoxové injekce – Doporučujeme počkat alespoň 2 – 3 týdny po aplikaci botoxu v oblasti čela a obočí.

  12. Chemoterapie – Po chemoterapii je vhodné počkat, až se tělo plně zotaví, než podstoupíte tento zákrok.

  13. Žloutenka, HIV, AIDS – Tento zákrok je kontraindikován v případě těchto závažných onemocnění.

Pro zajištění co nejlepšího výsledku a minimalizaci komplikací je důležité dodržet následující pokyny před zákrokem:

  1. Alkohol a kofein
    Vyhýbejte se alkoholu a kofeinu alespoň 24 hodin před zákrokem, aby se předešlo nadměrnému krvácení během procedury.

  2. Léky na ředění krve
    Nepoužívejte 48 hodin před zákrokem léky na ředění krve, jako je aspirin, niacin, vitamin E nebo ibuprofen, aby se zabránilo nadměrnému krvácení.

  3. Úprava obočí
    Vyvarujte se laminování nebo barvení obočí minimálně týden před zákrokem. To umožní, aby pokožka byla v ideálním stavu pro aplikaci permanentního make-upu.

  4. Botox a plnivá injekce
    3 týdny před a 4 týdny po zákroku se vyhněte aplikaci botoxu nebo jiných plniv, aby se zabránilo nežádoucím změnám v oblasti ošetření.

  5. Chemický peeling
    Nepodstupujte chemický peeling 60 dní před ani po zákroku. Chemický peeling může způsobit předčasné odlupování pokožky a ovlivnit trvanlivost výsledku.

  6. PMU oční linky a umělé řasy
    Při aplikaci permanentního make-upu očních linek nesmíte mít umělé řasy.

  7. Retinoly a kyseliny
    Během prvních 30 dnů hojení se vyvarujte používání retinolů, Retin-A, krémů proti stárnutí, akné nebo sér obsahujících kyseliny, protože mohou způsobit předčasné vyblednutí ošetřených oblastí.

  8. Nadměrné pocení
    Vyhněte se nadměrnému pocení v den zákroku a během prvního týdne hojení.

  9. Sluneční a UV záření
    3 dny před zákrokem se vyhněte silnému slunečnímu záření a UV záření. Pokud se pravidelně opalujete, ujistěte se, že pokožka je v den procedury plně zhojena.


Tato doporučení pomohou zajistit, aby výsledky permanentního make-upu byly dlouhodobé a přirozené. Pokud máte jakékoliv dotazy, rádi vám je zodpovíme na naší konzultaci.

Následná péče o hojící se permanentní make-up tvoří až 70 % úspěchu a je klíčová pro dosažení perfektního výsledku. Pokud se o ošetřenou oblast nebudete správně starat, může dojít k předčasnému vyblednutí barvy nebo k neudržení pigmentu v pokožce. Proto je nezbytné dodržovat všechny pokyny a doporučení, které vám poskytneme.

  1. Udržujte ošetřenou oblast suchou

Prvních 24–48 hodin po proceduře je velmi důležité udržovat pokožku suchou. Vyhněte se přímému kontaktu s vodou (například sprchování, plavání nebo saunování), abyste zabránili vniknutí vody do pokožky, což by mohlo ovlivnit uchycení pigmentu.

  1. Krém a péče o pokožku

Používejte doporučený regenerační krém nebo balzám, který vám poskytneme. Nanášejte ho v tenké vrstvě na ošetřenou oblast několikrát denně, abyste urychlili hojení a zabránili vysychání pokožky. Dbejte na to, aby krém neobsahoval silné vůně nebo chemikálie, které by mohly způsobit podráždění.

  1. Vyhněte se tření a škrábání

Během procesu hojení se pokožka může jemně loupat a vytvářet stroupky. Nikdy je neodstraňujte ani neškrábejte. Tření nebo škrábání může vést k tomu, že pigment se nedrží a vybledne. Nechte stroupky odpadnout samy od sebe.

  1. Chraňte před slunečním zářením

Během prvních 30 dnů po zákroku je důležité ošetřenou oblast chránit před slunečním zářením. UV záření může způsobit rychlé vyblednutí pigmentu, a proto je nezbytné používat ochranu ve formě klobouku, slunečních brýlí nebo ochranného krému s vysokým faktorem (SPF 50+), pokud musíte být na slunci.

  1. Vyhněte se nadměrnému pocení

V prvních dnech po zákroku se vyhněte fyzickým aktivitám, které vedou k nadměrnému pocení. Pocení může způsobit, že pigment se nebude správně vstřebávat do pokožky a výsledek bude nerovnoměrný.

  1. Zákaz používání kosmetických přípravků s kyselinami

Po dobu hojení se vyhněte používání kosmetických produktů obsahujících kyseliny (např. AHA, BHA), retinol nebo jiné silné exfolianty. Tyto složky mohou urychlit proces odlupování pokožky a ovlivnit trvanlivost pigmentu.

 

Udělejte první krok k dokonalému vzhledu!